Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dzień Ziemi w Dąbrównie

2013-04-30 10:17:22 (ost. akt: 2013-04-30 10:19:24)

Autor zdjęcia: Aldona Nowakowska

W Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrównie nie zapomniano o Dniu Ziemi. Z tej okazji kwietnia zorganizowano przemarsz ulicami Dąbrówna. Każda klasa za coś się przebrała. W kolorowym przemarszu wzięły udział: kwiaty, drzewa, owoce, ssaki, owady, ryby, ptaki oraz rasy ludzkie. Efekt zapierał dech w piersiach!

Tłum dzieci, każde przebrane za coś lub kogoś innego, maszerowały dziarsko i wykrzykiwały hasła zachęcające do ochrony naszej planety.

Po powrocie do szkoły uczniowie obejrzeli krótkie przedstawienie o tematyce ekologicznej w wykonaniu naszych podopiecznych przygotowanych przez Panie: Małgorzatę Czubińską - Banasiak, Małgorzatę Wieczorek - Kwaśny, Hannę Gawerską i Barbarę Waszczyszyn. Dzieci śpiewały, opowiadały o Ziemi oraz zaprezentowały skecz.

Potem odbył się konkurs, pt. „Segregujemy śmieci”. Wytypowani z każdej klasy reprezentanci musieli posegregować odpady. Wygrana drużyna otrzymała nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo w Olsztynku.

Tego dnia każda klasa w wyznaczonym miejscu posesji szkolnej posadziła drzewko – buk. Uczniowie mają poważne zadanie pielęgnowania i roztaczania opieki nad swym niezwykłym drzewkiem.

Z okazji święta naszej planety, do szkoły przyjechał wóz ekologiczny - „ Leśna szkatułka”. Każda klasa mogła do niego wejść i zapoznać się z tajnikami lasu: posłuchać śpiewu ptaków, odgłosów wydawanych przez owady, zobaczyć przekrój pnia drzewa i wiele innych ciekawych rzeczy.

Dziękujemy serdecznie Nadleśnictwu Olsztynek za pomoc w organizacji Dnia Ziemi. Szczególne podziękowania składamy Pracownikom Nadleśnictwa: Pani Agnieszce Jurkiewicz i Panom Januszowi Szradze oraz Andrzejowi Gutkowskiemu!


Paulina Kalman i Aldona Nowakowska

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na ostroda.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages