Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Uratuj "zakochane" żaby spod kół samochodów

2016-04-20 10:58:25 (ost. akt: 2016-04-20 11:02:59)

Autor zdjęcia: mat. prasowe RDLP w Olsztynie

Rozpoczyna się sezon godowy płazów. W związku z tym leśniczy wraz z grupką wolontariuszy postanowili ratować "zakochane" żaby spod kół pędzących samochodów. Miłośnicy płazów zainicjowali akcję "Żaba", w której może wziąć udział każdy chętny.

Mieszkańcy najlepiej znają lokalną przyrodę. To oni właśnie zaalarmowali leśników, że wzdłuż drogi wojewódzkiej 542 na odcinku Dąbrówno - Samin ginie najwięcej płazów. Powód tego stanu jest prosty, żaby po przebudzeniu z zimowej hibernacji wyruszają do ulubionych jezior i rzek, by odbyć gody.

Leśnicy natychmiast wzięli się za pomoc i wraz z grupką miłośników płazów założyli 120-metrową siatkę wzdłuż niebezpiecznej drogi. Takie rozwiązanie ocali wiele żabich żyć. Drogi dodatkowo będą regularnie kontrolowane, zagrożone zwierzęta będą przenoszone do wybranych wód.

Niebezpieczeństwem dla płazów są nie tylko ruchliwe drogi, ale również susze. Kierownikiem akcji jest Janusz Szraga, leśniczy Leśnictwa Samin, który z sąsiadami będzie ratował żaby i ropuchy.Źródło: RDLP w Olsztynie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages