Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Układali świąteczne puzzle i wyklejali prezentową skarpetę [zdjęcia]

2017-12-12 09:04:58 (ost. akt: 2017-12-12 09:25:58)
Szkolna Spartakiada Rodzinna odbyła się w szkole w Szyldaku

Szkolna Spartakiada Rodzinna odbyła się w szkole w Szyldaku

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Dzieci, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku kolejny raz spotkali się na Szkolnej Spartakiadzie Rodzinnej. Uczestnicy imprezy udowodnili, że sobotnie popołudnie można spędzić z rodziną i dobrze się przy tym bawić.

Na początek dynamiczny występ dziewcząt z koła tanecznego „Takt”. Kiedy wybrzmiały ostatnie dźwięki muzyki, drużyny rodzinne (2 dorosłych, 2 dzieci) przystąpiły do rywalizacji. Konkurencje wymagały od uczestników dobrego przygotowania sportowego, ale nie tylko, musieli też wykazać się pomysłowością, spostrzegawczością, zręcznością i dobrą współpracą.

Zawodnicy biegali slalomem, czołgali się i skakali. Rzucali kawałkiem styropianu, ale też kleili na czas łańcuch choinkowy. Układali świąteczną krzyżówkę i odbijali balony, w pocie czoła układali puzzle z wizerunkiem świątecznego drzewka oraz wyklejali prezentową skarpetę.

Wymagająca była ostatnia konkurencja, w której trzeba było wykazać się znajomością zwyczajów bożonarodzeniowych na świecie i sprawną obsługą tabletu. W wirtualnej rzeczywistości zespoły czuły się tak samo dobrze, jak na sportowym parkiecie.

W przerwie wszyscy uzupełnili zapasy energii w szkolnej kawiarence jedząc pyszne wypieki przygotowane przez pracowite mamy. Cały dochód z kawiarenki zostanie przekazany naszemu uczniowi Maksymilianowi Wróblowi, który poważnie zachorował na chorobę nowotworową i wymaga dużego wsparcia finansowego. Niestety rodzinę Wróbli spotkało kolejne nieszczęście tj. pożar części domu mieszkalnego. Tak więc nasza pomoc jest niezbędna.

1. miejsce zajęła rodzina Kruszewskich, przed familią Chodań, a na 3. pozycji sklasyfikowana została rodzina Freigin. Pozostałe zespoły zajęły miejsca 4.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages