środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Uczniowie szkoły w Elgnowie mają nowe boisko

2018-08-28 12:25:06 (ost. akt: 2018-08-28 12:41:05)

Autor zdjęcia: Archiwum UG Dąbrówno

Już od września uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Elgnowie będą mogli cieszyć się z nowego boiska.

W miejscu starego boiska wyrósł kompleks z czterotorową bieżnią, torem do skoku w dal, boiskiem do rzutni kulą oraz wielofunkcyjnym boiskiem do gry w siatkówkę, tenisa, koszykówkę i piłkę ręczną. Z boiska w ramach zajęć wychowania fizycznego korzystać będą również uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Marwałdzie.

Realizacja inwestycji jest kolejnym elementem poprawiającym warunki nauczania uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Elgnowie. Poza nowym boiskiem, uczniowie wrócą do szkoły do nowo wyposażonych, zarówno w meble, jak i pomoce dydaktyczne pracowni szkolnych oraz korzystać będą z nowego sprzętu sportowego.

Budowa przyszkolnego boiska jest jednym z etapów realizacji projektu pn. „Budowa wielofunkcyjnego boiska oraz zakup wyposażenia pracowni szkolnych na potrzeby Publicznej Szkoły Podstawowej w Elgnowie”, realizowanego ze środków Regionalnego Programu Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Koszt budowy boiska wyniósł 559 282,62 zł, z czego kwota 453 172,51 zł stanowiła pozyskane przez samorząd gminny dofinansowanie.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages