Z boisk A i B klasy: wygrał Jastrząb, remis Grunwaldu i zwycięstwo rezerw Sokoła

2019-04-22 15:56:02(ost. akt: 2019-04-22 16:02:48)
Piłkarze LKS Tyrowo przegrali z liderem w Jonkowie

Autor zdjęcia: fanpage GLKS Jonkowo

Podczas przedświątecznej kolejki spotkań ze zmiennym szczęściem grały zespoły z naszego regionu występujące w klasach A i B. Z liderem przegrał LKS Tyrowo, pierwszy raz wiosną wygrał Jastrząb Ględy i zremisował Grunwald Gierzwałd. W klasie B trzy punkty wywalczył Sokół II Ostróda.
Potrójnie Wielka Sobota była to dla piłkarzy Jastrzębia Ględy. Występujący w grupie 2 klasy A zespół z gminy Łukta na boisku w Boguchwałach (nie otrzymali zgody na korzystanie z obiektu w Łukcie - red.) podejmował Orła Ulnowo. Po golach Michała Soboty, Piotra Soboty i Mateusza Soboty Jastrząb wygrał 3:0 i zdobył pierwsze wiosenne punkty.

W tej samej grupie podczas wyjazdowej potyczki z liderującym GLKS Jonkowo nie poradzili sobie piłkarze LKS Tyrowo. Gospodarze po 53 minutach rywalizacji prowadzili 2:0, nie wykorzystali rzutu karnego, ale generalnie mieli mecz pod kontrolą. W 74. min straty zmniejszył Damian Łukasiak, który wykorzystał jedenastkę. Niestety ekipie z gminy Ostróda nie udało się doprowadzić do remisu. Za to kilka minut przed końcowym gwizdkiem GLKS ustalił wynik spotkania na 3:1.

W grupie 4 klasy A jeden punkt do swojego dotychczasowego dorobku dołożyli piłkarze Grunwaldu Gierzwałd. Jednak na boisku we Frygnowie męczyli się z Jordanem Kazanice i dosłownie w ostatniej chwili wyrwali remis. Po golach Przemysława Pliszki (67. min) i Sebastiana Waszczuka (89) Grunwald zremisował 2:2.

Piłkarska wiosna szlagierowym starciem zaczęła się w grupie 2 klasy B. W Bynowie zajmujący do tej pory 3. miejsce Kormoran podejmował lidera Pamę Powodowo. Piłkarze z gminy Miłomłyn zaczęli falstartem, ponieważ przegrali z Pamą 0:2 i spadli na 4. pozycję.

W grupie 3. na początek wiosennej rywalizacji punktu nie zdobył Warmiak Łukta. "Warmiacy" na własnym boisku przegrali 0:1 z MP Jonkowo.

Trzecią wiosenną serię spotkań rozegrały drużyny w grupie 4. Walkowerem trzy punkty za mecz ze Startem II Nidzica zdobyła Mewa Smykowo. Najciekawiej było w Smykówku, gdzie miejscowa Iskra podejmowała rezerwy ostródzkiego Sokoła. Ostródzianie przyjechali z kilkoma trzecioligowcami w składzie i przed pierwszym gwizdkiem jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa Sokoła II. Już w 2. min ostródzianie prowadzili 1:0 po golu Dawida Pietkiewicza. Później strzelali Mateusz Dampc i Kacper Wojciechowski, a Sokół II do przerwy prowadził 3:0. Zaraz po wznowieniu gry po trafieniach Wojciecha Wojtkiewicza i Marcina Kostioka Iskra przegrywała 2:3. Na więcej goście nie pozwolili piłkarzom ze Smykówka. Później gole strzelili Pietkiewicz i Michał Stryjewski, a Sokół II wygrał 5:2.