Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Pod Tułodziadem ponad 20 strażaków gasiło pożar balotów słomy

2020-08-30 18:41:47 (ost. akt: 2020-08-30 18:55:11)
Pod Tułodziadem spłonęło 80 balotów słomy

Pod Tułodziadem spłonęło 80 balotów słomy

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

W niedzielną noc ponad 20 strażaków walczyło z pożarem w okolicach miejscowości Tułodziad w gminie Dąbrówno. Z nieznanych przyczyn w ogniu stanęło 8o balotów słomy na jednym z okolicznych pól. Strażackie zastępy ponad cztery godziny walczyły z pożarem.

Około godz. 2 w nocy dyżurny ostródzkiej straży pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze w gminie Dąbrówno. Ogień zapalił się na jednym z pól uprawnych w okolicy miejscowości Tułodziad. Zgłaszający przekazał, że paliła się pryzma z ponad 80 balotami.

Do akcji gaśniczej wyruszył samochód ratowniczo-gaśniczy z JRG Ostróda oraz ochotnicze straże pożarne z Tułodziadu, Marwałdu i Dąbrówna. Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia pryzma była już całkowicie objęta płomieniami. W pobliżu znajdowała się kolejna, na której znajdowało się 50 kolejnych balotów słomy.

- Strażacy równolegle podali wodę z gaśniczych linii wężowych na pożar oraz w obronie na sąsiedni stóg balotów - informuje Grzegorz Różański, oficer prasowy, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. - Akcja gaśnicza była żmudna i długotrwała. Strażacy obronili przed ogniem składowane w pobliżu baloty, a pożar ugasili po ponad 4 godzinach. W działaniach gaśniczych uczestniczyło 22 strażaków.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages