Tenisiści stołowi Morlin Ostróda zdobyli pięć medali na mistrzostwach Polski U-21

2020-09-07 08:01:55(ost. akt: 2020-09-07 08:03:57)
Ekipa Morlin Ostróda, od lewej: trener Tomasz Krzeszewski, Krystian Kawiak, Jakub Witkowski, Kacper Petaś, Jakub Kuźmicz, trener Tomasz Sposób

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Pingpongiści ostródzkich Morlin - Jakub Witkowski i Kacper Petaś - dobrze spisali się podczas 32. Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które rozegrane zostały w Sępólnie Krajeńskim. Zawodnicy z Ostródy po trzy razy stanęli na podium, zdobyli w sumie pięć medali.
Przed rokiem sześć medali MMP, a w tym roku pięciokrotnie stawali na podium. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że zawodnicy Morlin Ostróda trzymają poziom. Podopieczni trenerów Tomasza Krzeszewskiego i Tomasza Sposoba udanie rozpoczęli zawody w Sępólnie Krajeńskim. Drużyna w składzie Witkowski, Petaś turniej drużynowy zakończyła z brązowym medalem.

Później młodzieżowcy z Ostródy w różnych konfiguracja jeszcze czterokrotnie odbierali medale. Deblowym wicemistrzem kraju został Petaś, który zagrał w parze z Przemysławem Walaszkiem (Dojlidy Białystok). W tej samej konkurencji, występując z Jakubem Miszkurką (Spójnia Warszawa), po brąz sięgnął Witkowski.

Witkowski po trzeci brązowy krążek w Sępólnie Krajeńskim sięgnął w najbardziej prestiżowej konkurencji singlistów. Piąty medal dla ostródzkich Morlin w rywalizacji par mieszanych wywalczył Petaś, występujący w mikście z Agatą Zakrzewską (Siarka Tarnobrzeg).