Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Rodzic, Ja i Pani Matematyka

Od września do grudnia w naszej szkole realizowaliśmy projekt pt: „Rodzic, ja i Pani Matematyka". Środki na jego realizację otrzymaliśmy z Fundacji mBanku i Dobrej Sieci. Pomysł zrodził się z potrzeby uatrakcyjnienia zajęć matematyki w naszej szkole. Zaproponowaliśmy dzieciom alternatywę spędzania wolnego czasu wspólnie z rodzicami. W ramach projektu zrealizowano: grę terenową, gry planszowe, warcaby, sudoku, matematyczny labirynt i inne łamigłówki.

Od września do grudnia w naszej szkole realizowaliśmy projekt pt: „Rodzic, ja i Pani Matematyka". Środki na jego realizację otrzymaliśmy z Fundacji mBanku i Dobrej Sieci. Pomysł zrodził się z potrzeby uatrakcyjnienia zajęć matematyki w naszej szkole.
Zaproponowaliśmy dzieciom alternatywę spędzania wolnego czasu wspólnie z rodzicami. W ramach projektu zrealizowano: grę terenową, gry planszowe, warcaby, sudoku, matematyczny labirynt i inne łamigłówki.
Dużą atrakcją była matematyczna gra terenowa. Podczas niej dzieci wraz ze swoimi rodzicami pokonywały kolejne zadania w terenie. Polecenia były zróżnicowane. Wyłoniono zwycięskie drużyny, a na zakończenie zorganizowano ognisko z kiełbaskami.
W trakcie zajęć rozegrano też turniej warcabowy i konkurs na Mistrza Sudoku.
W szkole powstała wypożyczalnia gier planszowych, rozwijających wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, widzenie przestrzenne, logiczne myślenie, budowanie strategii i przewidywanie ruchów przeciwnika, a także umiejętność dodawania. Uczniowie mogli wypożyczać je do domu, przygotowywać się z rodzicem do kolejnych rozgrywek w szkole.
W dniu 14 grudnia odbyło się ostatnie spotkanie w ramach naszego projektu. Uczestnicy musieli tym razem przejść labirynt matematyczny, czyli uporać się z zestawem kilku łamigłówek matematycznych i logicznych. Rozwiązanie jednego zadania kierowało do kolejnego. Tu liczył się też czas, w którym drużyna złożona z rodzica i dziecka uporała się z zagadkami.
Na koniec na biorących udział w projekcie czekały nagrody za:
-100 procentową frekwencję na zajęciach
- bezbłędne wykonanie zadań w grze terenowej i labiryncie matematycznym
- zwycięstwo w turnieju warcabowym
- wygraną w konkursie Mistrz Sudoku
- zwycięstwo w konkursie Matematyczny Oskar Filmowy.
Zarówno rodzice jak i dzieci byli bardzo zadowoleni z udziału w tym przedsięwzięciu.
Małgorzata Cudakiewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Aldona Nowakowska oraz opublikowany na portalu Dąbrówno: Rodzic, Ja i Pani Matematyka
Oceń artykuł:

(0)