Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Podziel się:

Podziel się:

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

Wiosnę przywitaliśmy w PSP w Dąbrównie bardzo uroczyście. Już po pierwszym dzwonku władzę w naszej szkole przejął Samorząd Szkolny. To nasza tradycja, bo od wielu już lat - 21 marca obchodzimy Dzień Samorządności.

Wiosnę przywitaliśmy w PSP w Dąbrównie bardzo uroczyście. Już po pierwszym dzwonku władzę w naszej szkole przejął Samorząd Szkolny. To nasza tradycja, bo od wielu już lat - 21 marca obchodzimy Dzień Samorządności.
Tym razem członkowie Samorządu Szkolnego ze swoimi opiekunami przygotowali dla uczniów wiele atrakcji.
Aby wprowadzić wszystkich w dobry nastrój uczniowie z klasy Va zaprezentowali rodzinną scenkę kabaretową.
Potem odbył się pierwszy w historii I Szkolny „Got to dance”. W konkursie tanecznym wzięli udział przedstawiciele klas. Każdy znalazł coś dla siebie. Można było obejrzeć choreograficzne układy przygotowane do muzyki techno, disco, rock and roll, piosenek dziecięcych. Każda klasa wykazała się dużą inwencją twórczą w opracowaniu ruchu, ale także stroju.
Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie przyznało I miejsce klasie Vb oraz dwa wyróżnienia dla klas: IVa i IVb. Triumfatorzy odebrali nagrodę z rąk przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Wybiorą się w wybranym przez siebie terminie na piknik z atrakcjami przygotowanymi przez Samorząd Szkolny.
Po konkursie uczniowie z nauczycielami wybrali się na wiosenny przemarsz ulicami Dąbrówna. Pochodowi przewodziła Marzanna. Kolorowe transparenty, barwne stroje i głośne okrzyki uświadomiły wszystkim napotkanym, że czas pożegnać już zimę, bo nadeszła wiosna.
Po powrocie do szkoły uczniowie klasy szóstej weszli w role nauczycieli i pracowników szkoły. Ich zadaniem było zastąpienie osób dorosłych w pełnionych przez nie na co dzień rolach. Jak się okazało dla wielu nie było to wcale takie łatwe.
W Dniu Samorządności nie zabrakło słodkiej niespodzianki. Odświętnie ubrani kelnerzy zapraszali uczniów do Szkolnej Cukierenki „ Ptyś”. Na wszystkich łasuchów czekały przepyszne ciasta i ciasteczka upieczone przez uczniów i ich rodziców.
DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSKIM RODZICOM ZA POMOC W ORGANIZACJI TEGO WSPANIAŁEGO DNIA W NASZEJ SZKOLE!!!
Aldona Nowakowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Aldona Nowakowska oraz opublikowany na portalu Dąbrówno: Wiosna na samorządowo
Oceń artykuł:

(0)